Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple blokuje aplikację do znalezienia zgubionych słuchawek AirPods
Poniedziałek, 09 Styczeń 2017 18:21, Wpisany przez Aleksander Piskorz
og Copy
Wszystko po to, aby użytkownicy płacili więcej.

Słuchawki AirPods zadebiutowały już jakiś czas temu i są dostępne również w naszym kraju. Na przestrzeni ostatnich tygodni w sieci pojawiła się specjalna aplikacja, która pozwala użytkownikom na odszukanie słuchawki wtedy, kiedy zostanie ona przypadkowo zgubiona: słuchawki Apple nie posiadają żadnego "łączenia" między sobą, co skutecznie ułatwia niekontrolowanie wypadnięcie ich z ucha.

Aplikacja Finder for AirPods, która kosztowała 4 dolary pozwalała na odnalezienie słuchawki za pomocą prostego miernika siły sygnału Bluetooth. Sama metoda nie była w stuprocentach skuteczna, jednak dawała naprawdę dobre rezultaty. Z drugiej strony, 4 dolary to praktycznie nic w porównaniu z ceną pojedynczej słuchawki, którą Apple wycenia aż na 69 dolarów.

Niestety amerykańskiej firmie aplikacja się nie spodobała i po kilku dniach została ona usunięta z App Store. Twórca nie otrzymał jednoznacznego wyjaśnienia tej decyzji, tak więc śmiało można stwierdzić, iż chodzi tutaj po prostu o chęć zarobku firmy z Cupertino.

Nie wiadomo co dalej stanie się z aplikacją i czy będzie ona dostępna w inny sposób do instalacji na urządzeniach z iOS. Na to trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Źródło: MacRumors