Instalki.pl » Aktualności » Software » NVIDIA GeForce Now: ta usługa zmieni granie na komputerze
Czwartek, 05 Styczeń 2017 14:31, Wpisany przez Aleksander Piskorz
NVIDIA-GeForce-Now 8 Copy
Nie będzie potrzeba mocnego sprzętu.

NVIDIA oficjalnie zapowiedziała nową usługę "GeForce Now", która pozwoli na granie w nowsze tytuły bez konieczności posiadania mocnego sprzętu. Jak to wszystko działa? W dość prosty sposób.

NVIDIA zapewnia, iż wystarczy dowolna karta graficzna GeForce, aby skorzystać z usługi GeForce Now. Gry mają być w pełni strumieniowane z popularnych platform, takich jak Steam czy Origin. Po zakupie gry nie trzeba będzie jej w ogóle pobierać, wystarczy zapłacić oraz uruchomić wybrany tytuł za pomocą specjalnego przycisku – całość ma działać na zdalnych serwerach zdolnych do włączenia produkcji.

Dostęp do gier w wysokiej jakości mogą otrzymać nawet te osoby, które posiadają kiepskie laptopy – wystarczy tutaj nawet najprostsza karta z serii GeForce. Producent zapewnia również, iż cała usługa została zoptymalizowana tak, aby ping oraz opóźnienia były jak najmniejsze i kompletnie nie przeszkadzały w rozgrywce.

GeForce Now ma bazowo kosztować 25 dolarów za 20 godzin grania – w przeliczeniu na złotówki to naprawdę sporo, jednak cena warta jest nowszych tytułów. W ciągu najbliższych tygodni ma pojawić się również druga opcja cenowa, która pozwoli na zmianę rozdzielczości oraz wielu opcji związanych z grafiką.

NVIDIA GeForce Now będzie działać zarówno na macOS jak i Windows. Usługa startuje od marca bieżącego roku.

Źródło: NVIDIA