Instalki.pl » Aktualności » Software » TOP 10 najpopularniejszych aplikacji w 2016 roku
Czwartek, 29 Grudzień 2016 12:18, Wpisany przez Wojtek Onyśków
aplikacje
Króluje Facebook i Google.

Według raportu udostępnionego przez Nielsen, Facebook i Google znalazły się na szczycie listy najpopularniejszych aplikacji mobilnych ubiegłego roku. Ranking wskazuje średnią liczbę miesięcznych użytkowników z uwzględnieniem wszystkich popularnych platform mobilnych - Androida, iOS, Windows Phone i Blackberry.

Nikogo chyba nie dziwi, że na samym szczycie znalazł się Facebook. Aplikacja mogła się pochwalić 146 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, co stanowi 14% więcej niż rok wcześniej. Zaraz za nią uplasował się Facebook Messenger z wynikiem niespełna 130 mln użytkowników.

Na kolejnych miejscach aplikacje od Google. Podium zamyka YouTube (113 mln), zaraz za nim znajdziemy Google Maps oraz Google Search.

top 10 aplikacji10 najpopularniejszych aplikacji 2016 roku

W pierwszej dziesiątce jest także Google Play, Gmail i Instagram. Zaskakujące są dwie ostatnie pozycje - Apple Music i Amazon App. Aplikacja Amazonu zanotowała wzrost na poziomie 43% w porównaniu do poprzedniego roku.

Nielsen podaje także popularność poszczególnych systemów operacyjnych w Stanach Zjednoczonych. 53% stanowią urządzenia z Androidem, natomiast 45% to sprzęty z iOS. Windows Phone i Blackberry są niemal niezauważalne. Ten pierwszy zdobył 2% rynku, drugi niespełna 1%.

Źródło: TechCrunch