Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung Pay będzie dostępny dla wszystkich
Czwartek, 15 Grudzień 2016 16:15, Wpisany przez Aleksander Piskorz
samsung-pay-phones-720x480 Copy
Od przyszłego roku.

Na rynku mamy już Android Pay, Apple Pay oraz Samsung Pay – co prawda ten ostatni jest ograniczony do kilku regionów, jednak w przyszłym roku to wszystko ma się zmienić.

Od 2017 roku, Samsung Pay wyjdzie z fazy "beta" oraz ograniczenia, w jakim egzystował do tej pory. Koreańska marka chce, aby wspomniany system płatności był dostępny dla wszystkich smartfonów z serii Galaxy oraz innych urządzeń, które działają pod kontrolą Androida.

Samsung Pay pierwotnie pojawił się jeszcze w 2015 roku i w Korei zaczął bić rekordy pod względem dokonywania transakcji przez użytkowników. Tym razem jednak Samsung chce pójść krok naprzód i sprawić, aby większość osób zaczęła korzystać z rozwiązania koreańskiego giganta. Jak to się przyjmie? To niestety ciężko przewidzieć.

Osobiście uważam, że korzystanie z kolejnego systemu mobilnych płatności nie ma sensu. W Polsce możemy przecież użyć już Android Pay, który działa praktycznie na wszystkich smartfonach i posiada naprawdę niskie wymagania co do kompatybilności.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na pierwsze raporty dotyczące działania Samsung Pay na terenie całego świata. Oczywiście w zależności od tego, dla jakich regionów Samsung zdecyduje się go udostępnić.

Źródło: SamMobile