Instalki.pl » Aktualności » Software » Gboard debiutuje na Androidzie. Zastąpi Klawiaturę Google
Wtorek, 13 Grudzień 2016 12:20, Wpisany przez Wojtek Onyśków
gboard
Pojawiło się kilka nowych funkcji.

Gboard to wirtualna klawiatura systemu, która od jakiegoś czasu była dostępna dla urządzeń z iOS. Google w końcu postanowiło wydać ją także na Androidzie, gdzie zastąpi Klawiaturę Google.

Największą nowością jest implementacja wyszukiwarki internetowej bezpośrednio w klawiaturze. Dzięki temu użytkownik może wyszukać coś w Google, nie przełączając się pomiędzy aplikacjami, a następnie udostępnić wyniki wyszukiwania.

Pojawił się też opcjonalny rząd klawiszy numerycznych oraz pełna obsługa kilku języków jednocześnie. Z poziomu ustawień można wybrać nawet trzy języki, których słowa mają być wyświetlane w podpowiedziach. Google przeorganizowało również panel emoji i dodało prostą wyszukiwarkę emotikonek.

Za pomocą klawiatury można już także wklejać GIF-y. Funkcja ta jest dostępna wyłącznie w aplikacjach, które takie obrazki obsługują (np. w Messengerze).

gboardWbudowana wyszukiwarka GIF-ów

Gboard na Androida jest dostępne jako aktualizacja 6.0 dla Klawiatury Google. Jest ona wdrażana stopniowo i powinna pojawić się u wszystkich w nadchodzących dniach. Alternatywne można ją pobrać już teraz z naszego działu download w postaci pliku APK.

Źródło: Android Police