Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aktualizacja do Windows 10 sprawia sporo problemów
Niedziela, 11 Grudzień 2016 18:09, Wpisany przez Aleksander Piskorz
windows10 Copy
Nie pomaga ponowne uruchomienie komputera.

Microsoft wydał nową aktualizację, która przeznaczona jest dla systemu Windows 10. Od samego początku poprawka miała zwiększać żywotność baterii oraz poprawiać błędy w Eksplorerze. Okazuje się jednak, że powoduje ona u wielu użytkowników problemy, które prowadzą często do konieczności sformatowania dysku.

Nowa łatka została oznaczona jako KB3201845. Według Windows Report spora część użytkowników nie może zainstalować nowego oprogramowania ponownie, a sam proces wprowadzania zmian i kopiowania plików zostaje przerwany i wycofany. Co więc zrobić? Możemy spróbować zaktualizować system ręcznie jednak w tym wypadku ponoć również są problemy.

Nowa aktualizacja Windows 10 w skrajnych przypadkach powoduje ciągłe resetowanie się komputera. Nie pomaga opcja przywrócenia systemu ani bootowanie oprogramowania przez USB. To jeszcze jednak nie koniec. Łatka KB3201845 wydaje się również blokować programy Google, takie jak przeglądarka Chrome czy Kalendarz. Po aktualizacji przestaje działać również przeglądarka Edge.

Niestety na ten moment nie wiadomo, kiedy Microsoft wyda odpowiednią poprawkę. Jeżeli posiadacie więc aktualizację gotową do zainstalowania, to warto się wstrzymać i poczekać na rozwiązanie problemu.

Źródło: Windows Report