Instalki.pl » Aktualności » Software » Twórcy Cyanogena zwalniają pracowników i zamykają biuro
Wtorek, 29 Listopad 2016 16:36, Wpisany przez Aleksander Piskorz
cyan
Co dalej stanie się z modyfikacją?

Po raz kolejny docierają do nas nieciekawe informacje na temat tego, co dzieje się z marką Cyanogen. Okazuje się, że firma szykuje kolejne zwolnienia oraz zamknięcia biur. Tym razem odrobinę władzy stracił współzałożyciel Steve Kondik.

Cyanogen od pewnego momentu radzi sobie słabo na rynku mobilnym i jego włodarze po raz kolejny zdecydowali o zwolnieniach. Tym razem skala jest jednak większa niż poprzednio: marka dodatkowo zamknęła swoje biuto w Seattle i nie wiadomo czy przeniesie się w inne miejsce.

Według Android Police, Steve Kondik, czyli współzałożyciel Cyanogena nie znajduje się już w zarządzie i został pozbawiony dotycchczasowej władzy. Od teraz za kierowanie firmą ma odpowiadać Kirt McMaster. Niestety nie wiadomo, jak dalej potoczy się sprawa Cyanogena oraz jak sami pracownicy zareagują na kolejne zwolnienia.

Całkiem niedawno został wydany przecież CyanogenMod w wersji 14.1, z którego na pewno cieszą się posiadacze starszych urządzeń. Modyfikacja nie umrze jednak smiercią naturalną – przynajmniej jeszcze nie teraz.

Źródło: Android Police