Instalki.pl » Aktualności » Software » Starsze wersje Androida stracą wsparcie dla usług Google Play
Środa, 23 Listopad 2016 09:43, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android gingerbread
Google porzuca przestarzałe wersje systemu.

Google poinformowało na swojej stronie, że zamierza porzucić wsparcie usług Google Play dla systemu Android 2.3 Gingerbread oraz 3.0 Honeycomb.

Gigant tłumaczy swoją decyzję faktem, że wiele deweloperów już dawno porzuciło tworzenie aplikacji dla tak przestarzałych systemów. Gingerbread ma już sześć lat.

Dzięki temu programiści nie będą ograniczani przez przestarzałą technologię i będą mogli szybciej dostarczać nowości do usług Google Play.

Warto dodać, że systemy Android 2.3 Gingerbread oraz 3.0 Honeycomb wciąż będą działać poprawnie, opierając się na bibliotekach w wersji 10.0.0. Nie otrzymają jednak kolejnej aktualizacji, a co za tym idzie, z czasem będą kompatybilne z coraz mniejszą liczbą aplikacji.

Według oficjalnych statystyk zaledwie 1,3% wszystkich urządzeń z Androidem wciąż działa na wersji 2.3 Gingerbread. W przypadku Honeycomb jest to niezauważalne 0,1%. Google ma nadzieje, że sprzęty te „nie są aktywnie używane przez użytkowników”.

Biblioteki Google Play w wersji 10.2.0 zostaną wydane na początku 2017 roku. Wtedy też wspomniane wyżej systemy po raz pierwszy nie otrzymają aktualizacji usług Google.

Źródło: Google