Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Wear może niedługo wspierać Android Pay!
Poniedziałek, 21 Listopad 2016 18:24, Wpisany przez Aleksander Piskorz
android-wear-apps-1463627023-454I-column-width-inline Copy
Za zakupy zapłacimy zegarkiem.

Android Pay oficjalnie zadebiutował w Polsce i pisaliśmy dla Was, jak konkretnie z niego skorzystać. Już niedługo również Android Wear, czyli mobilna platforma Google może doczekać się wsparcia dla wspomnianego systemu. Oznacza to po prostu, iż osoby korzystające ze smartwatchy będą mogły wykorzystać swoje zegarki do płacenia w sklepie.

Informacje zostały pierwotnie odkryte przez redaktorów serwisu Android Police. Według źródła, Google obecnie testuje uprawnienia użytkownika oraz samo działanie płatności za wykorzystaniem zegarka. To prowadzi do tego, iż wykonując zakupy w dowolnym miejscu wspierającym Android Pay będziemy mogli przyłożyć smartwatch oraz nadgarstek do terminala i... gotowe.

Jest wielce prawdopodobne, iż nowa funkcja oraz wsparcie dla Android Pay pojawi się w aktualizacji Android Wear 2.0, która zostanie zaprezentowana przez Google już na początku przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, które ze smartwatchy będą wspierać nową technologię Google. Bardzo możliwe, iż amerykańska firma udostępni nowość tylko dla aktualnych modeli, pomijając starsze smartwatche.

Do działania na pewno będzie wymagany czujnik NFC, jednak reszta specyfikacji pozostaje tajemnicą.

Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji.

Źródło: Android Police