Instalki.pl » Aktualności » Software » Mamy więcej informacji na temat MIUI 9
Czwartek, 17 Listopad 2016 18:20, Wpisany przez Aleksander Piskorz
miui-9-2 1 Copy
Kolejne plotki trafiają do sieci.

Jakiś czas temu pisałem dla Was o tym, iż Xiaomi oficjalnie rozpoczyna pracę nad systemem MIUI 9. Tym razem dowiedzieliśmy się, czego konkretnie możemy się spodziewać.

Chińska marka oficjalnie rozpoczęła już pracę nad rozwojem nowej wersji oprogramowania i chociaż dalej nie ma na ten temat większych szczegółów, na stronie Weibo dzięki jednemu z menedżerów pojawiły się ciekawe doniesienia. W MIUI 9, Xiaomi chce postawić na prostszy i bardziej przejrzysty interfejs użytkownika. Oprócz tego, chiński gigant chce, aby sam system działał szybciej jednocześnie korzystając z mniejszej ilości zasobów, a także nie obciążając tak baterii, jak miało to miejsce do tej pory.

MIUI 9 ma zostać oparte w pełni na Androidzie 7.0 Nougat, jednak jeszcze nie wiadomo, które z urządzeń będą mogły spodziewać się aktualizacji. Co ciekawe, Xiaomi faktycznie chce odchudzić swój system, co w mojej opinii będzie świetnym posunięcie. Obecnie MIUI w stanie spoczynku "zjada" ponad gigabajt pamięci RAM, czyli naprawdę dużo.

W przyszłym tygodniu Xiaomi ma zaprosić użytkowników smartfona Mi 5 do testów Androida 7.0. Więcej informacji na temat konkretnej wersji systemu pojawi się już za kilka dni.

Źródło: GizmoChina