Instalki.pl » Aktualności » Software » W Messengerze zaczynają pojawiać się reklamy. Będzie zalew spamu?
Środa, 09 Listopad 2016 15:22, Wpisany przez Wojtek Onyśków
facebook messenger
Jest też okazja do porozmawiania z botami.

Facebook poinformował na swojej stronie o udostępnieniu narzędzi reklamowych związanych z Messengerem dla wszystkich zainteresowanych marketingowców. Dotychczas funkcje te były testowane przez wybrane firmy.

Dzięki temu wybrana marka będzie mogła za pomocą Messengera wysłać nam prywatną wiadomość, w której zawarte zostaną informacje przykładowo na temat najnowszych produktów bądź oferty.

Użytkownicy będą oczywiście mogli usunąć taką wiadomość lub nawet zablokować nadawcę. Warto też dodać, że funkcja wysyłki prywatnych wiadomości będzie możliwa wyłącznie w przypadku, gdy użytkownik komunikował się już z wybraną marką.

W aplikacji Facebooka w strumieniu wiadomości pojawią się natomiast reklamy, które będą nas zachęcać do rozpoczęcia konwersacji. Użytkownicy za pomocą Messengera będą mogli zapytać się o ofertę firmy czy świadczone usługi. W przypadku dużych marek na wybrane pytania odpowiadać będzie sztuczna inteligencja.

facebook reklamaPrzykład reklamy zachęcającej do kontaktu

Zachęcanie do rozpoczęcia konwersacji ma ukryte dno. Użytkownik, który się na to zdecyduje, umożliwi marce późniejsze wysyłanie wiadomości reklamowych, o których pisaliśmy powyżej.

Facebook już od jakiegoś czasu rozwija Messengera w kierunku samodzielnej platformy, za pomocą której możemy wykonywać wiele czynności. Pojawienie się w niej dedykowanych reklam było zatem kwestią czasu.

Źródło: Facebook