Instalki.pl » Aktualności » Software » Google: Android jest tak samo bezpieczny jak iOS
Czwartek, 03 Listopad 2016 17:35, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Android-Lollipop Copy
Firma z Mountain View jest pewna siebie.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo systemów mobilnych, to Android zawsze był w tyle i gonił iOS, który tworzony jest przez Apple. Szef bezpieczeństwa Google ma jednak inne zdanie i twierdzi, iż obecnie zielony robot nie ma czego już zazdrościć posiadaczom sprzętów z jabłkiem.

Android ma być bowiem tak samo bezpieczny jak iOS. Najbezpieczniejszym urządzeniem z Androidem ma być oczywiście najnowszy smartfon Pixel: Google naprawdę stawia na marketing i chce wyprzedać to urządzenie. Jak jednak mają się inne smartfony od różnych producentów? No, niestety gorzej, ale tego można było się spodziewać. Google jednak twierdzi, iż z tygodnia na tydzień sprawa będzie miała się coraz lepiej, bowiem wprowadzone ostatnio rozwiązania zwiększą poziom bezpieczeństwa.

Po wprowadzeniu przez amerykańską firmę Safety Net, które skanuje działanie smartfona, Google twierdzi, iż obecnie na świecie znajduje się zaledwie około 1% urządzeń z Androidem, które mogą być zainfekowane. Nie wiadomo jednak, jak ma się to do Apple oraz iOS, ale trzeba przyznać, że wynik jest imponujący.

Niestety Google zawsze będzie borykać się z problemem wirusów oraz dużej ilości niekompatybilnych i słabo zabezpieczonych urządzeń. Apple stety lub niestety nie będzie miało podobnego problemu.

Źródło: Google