Instalki.pl » Aktualności » Software » Android zdominował rynek smartfonów
Czwartek, 03 Listopad 2016 11:52, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android figurki
Liczą się już tylko dwa systemy.

Firma analityczna Strategy Analytics opublikowała najnowszy raport dotyczący rynku smartfonów. Dowiadujemy się z niego, że pozycja Androida jest silna, jak nigdy.

Według udostępnionych danych smartfony z Androidem stanowiły w trzecim kwartale bieżącego roku aż 87,5% całości. 12,1% to natomiast urządzenia z systemem iOS. Inne platformy - BlackBerry, Windows Phone itp. - zdołały łącznie uzbierać zaledwie 0,3% udziałów.

Dominacja Androida jest jeszcze większa, niż przed rokiem. W analogicznym okresie 2015 roku system Google posiadał udziały na poziomie 84,1%. Zanotowano zatem wzrost o 3,4 punkty procentowe. W tym samym okresie iOS stracił 1,5 punktów procentowych, a inne systemy aż 2 punkty procentowe.

Strategy Analytics podaje również wyniki sprzedaży za trzeci kwartał tego roku. Według nich na całym świecie rozeszło się 328,6 mln smartfonów z Androidem, czyli o 10,3% więcej, niż rok wcześniej. Jednocześnie sprzedano 45,5 mln smartfonów z iOS. To spadek o 5,2%. Telefony oparte na innym systemie wygenerowały sprzedaż na poziomie 1,3 mln sztuk, czyli o 84,1% mniej, niż w trzecim kwartale 2015 roku.

Źródło: GSM Arena