Instalki.pl » Aktualności » Software » ESET wydaje nowe wersje swoich antywirusów
Środa, 26 Październik 2016 10:44, Wpisany przez Wojtek Onyśków
eset 2017
Wśród nowych funkcji między innymi ochrona kamery internetowej.

Firma ESET poinformowała o wydaniu nowych wersji swoich antywirusów. Zaktualizowano między innymi NOD 32 Antivirus, a do oferty dodano Internet Security oraz Smart Security Premium. Pojawił się też pakiet do ochrony komputera i smartfona lub tabletu.

Wszystkie programy korzystają z tego samego silnika antywirusowego i oferują blokadę programów typu exploit. Nowością jest ochrona przed atakami wykorzystującymi skrypty. Są to zagrożenia próbujące przedostać się za pomocą Windows Power Shell czy dzięki skryptom Java.

ESET Security Pack, który dotychczas pozwalał chronić trzy komputery i trzy urządzenia mobilne, będzie także dostępny w wersji na jeden komputer i jeden smartfon/tablet.

Nowością jest ESET Internet Security. Oprogramowanie oferuje ochronę antywirusową, antyspyware czy ochronę bankowości elektronicznej. Poza tym dostępna jest kontrola bezpieczeństwa domowej sieci Wi-Fi. Program skanuje router w poszukiwaniu luk w oprogramowaniu. Potrafi też wykryć zbyt łatwe hasło do sieci i sugeruje jego zmianę.

eset nod32 antivirusESET NOD32 Antivirus

Z poziomu Internet Security możemy też otrzymać informacje na temat urządzeń podłączonych do domowej sieci. Jest również ochrona kamery internetowej. Opcja ta wykrywa aplikacje, które wykorzystują kamerkę i może je zablokować w celu ochrony prywatności. Nie zabrakło funkcji związanych z kontrolą rodzicielską.

ESET Smart Security Premium to natomiast najbardziej zaawansowany program w ofercie producenta. Został on zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach. Oprócz wszystkich funkcji Internet Security oferuje też moduł Secure Data, który umożliwia zaszyfrowanie plików na komputerze i nośnikach wymiennych przy pomocy algorytmu AES-256.

Zaimplementowany został też menedżer haseł, ułatwiający zarządzanie danymi logowania do poszczególnych usług. Narzędzie potrafi samo uzupełniać formularze, a dostęp do bazy haseł jest zabezpieczany kodem głównym, kluczem USB lub nawet smartfonem, rozpoznawanym za pomocą Bluetooth.

Pobierz wersje testowe:

Źródło: ESET