Instalki.pl » Aktualności » Software » Skype nie będzie działał już na Windows Phone
Poniedziałek, 24 Październik 2016 15:15, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Nokia-needs-to-escape-Windows-Phone Copy
Aplikacja znika ze Sklepu.

Microsoft podjął właśnie dość niezrozumiałą decyzję związaną ze swoim flagowym komunikatorem. Jeżeli posiadacie smartfon, który do działania wykorzystuje system Windows Phone 8.1, to już niedługo będziecie mogli zapomnieć o rozmowach przez Skype. Aplikacja już została ukryta w Sklepie, a niedługo całkowicie z niego zniknie.

Według danych, z Windows 10 Mobile korzysta około 14% użytkowników wszystkich smartfonów. Pozostałe sprzęty posiadają przestarzałe oprogramowanie, a reszta to wiadomo Android oraz iOS. Microsoft nie przebiera jednak w środkach i pokazuje, że kompletnie nie zależy mu już na użytkownikach.

Póki co, Windows Phone 8.1 pozwala na używanie Skype'a, jednak aplikacja nie dostanie już żadnych aktualizacji, a dostęp do części serwerów zostanie najpewniej zablokowany. Kolejna rzecz warta uwagi: jeśli odinstalujecie aplikację, to nie będziecie mogli jej ponownie zainstalować. Istna paranoja. Zmiany dotyczą tylko i wyłącznie Skype'a przeznaczonego na system Microsoftu. Wersja na Androida oraz iOS nie będzie zmieniana w żaden sposób.

Czy taka decyzja to chęć Microsoftu do zmuszenia użytkowników do aktualizacji lub kupna nowego smartfona? Bardzo możliwe. Okazuje się jednak, że taka decyzja może przynieść zupełnie odwrotny efekt...

Źródło: MSPoweruser