Instalki.pl » Aktualności » Software » Hangouts wypadnie z pakietu obowiązkowych aplikacji Androida
Niedziela, 09 Październik 2016 18:21, Wpisany przez Maciej Dobrowolski
Duo
Google zamierza promować nowy komunikator.

Nie da się ukryć, iż pomimo tego, że Android jest systemem dosyć otwartym, to jednak Google narzuca producentom sprzętu pewne ograniczenia. Jednym z nich jest lista obowiązkowych aplikacji, które muszą znaleźć się w każdym urządzeniu. Wedle ostatnich informacji, które wyciekły do sieci, wygląda na to, że komunikator Hangouts wypadnie z tego pakietu.

Okazuje się, że Google wysłało ostatnio emaila do swoich biznesowych partnerów, w którym mowa jest o tym, iż od 1 grudnia 2016 roku, producenci nie będą zobligowani do umieszczania Hangouts w swoich wariacjach Androida. Jego miejsce, jako podstawowego komunikatora, będzie miał teraz zająć wprowadzony w maju Duo.

Co ciekawe, Google zaprezentowało w tym roku dwa programy służące do komunikacji – Duo oraz Allo. Wygląda na to, że szefostwo amerykańskiego giganta chce wesprzeć ten pierwszy. Być może za tą decyzją stoi fakt, iż Allo był w mediach krytykowany, jako program zbyt mocno naruszający prywatność użytkowników. Edward Snowden wydał specjalne oświadczenie, w którym przestrzegał przed używaniem komunikatora. Jeżeli jesteście zainteresowani Duo, może je pobrać z naszej bazy programów.

Źródło: The Verge