Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Redstone 2 umożliwi usuwanie aplikacji systemowych z Windows 10
Piątek, 07 Październik 2016 11:40, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 uninstall
Użytkownicy w końcu usuną zbędne programy.

Windows 10 jest instalowany wraz z szeregiem mniej lub bardziej udanych aplikacji, z których większość użytkowników po prostu nie korzysta. Niestety obecnie usunięcie tych pozycji jest niemożliwe, chyba że mamy ochotę na zagłębianie się w Powershell.

Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejna duża aktualizacja systemu, nazwana roboczo jako Redstone 2, wprowadzi taką funkcję. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie takich aplikacji, jak poczta czy kalendarz.

Rozwiązanie to pojawiło się bowiem w testowej wersji systemu oznaczonej numerem 14936. Jak wiadomo, sprawdzane tam funkcje w większości przypadków trafiają później do finalnej edycji Windows 10.

Co ciekawe, nawet w tym przypadku będą jednak pewne ograniczenia. O ile możliwe będzie skasowanie Kalendarza, Kalkulatora, Poczty, Muzyki Groove, Map czy Pogody, tak Cortana, Wiadomości czy Alarmy i zegar pozostaną nietknięte.

Mimo wszystko cieszy, że Microsoft daje więcej możliwości związanych z konfiguracją systemu. Obecnie nieznana jest jeszcze data premiery wspomnianej aktualizacji.

Zobacz również: Jak wyłączyć wszystkie reklamy w Windows 10

Źródło: Ghacks