Instalki.pl » Aktualności » Software » Najbogatsza w funkcje przeglądarka na rynku? Finalna Opera 40 z wbudowanym VPN już dostępna!
Wtorek, 20 Wrzesień 2016 10:55, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Opera 40 VPN
Po długim okresie testów w końcu udostępniono finalną wersję przeglądarki Opera 40. Ilość funkcji powala!

Kierunek rozwoju Opery bardzo mi się podoba, programiści skupiają się na użytecznych funkcjach, których ciężko szukać u konkurencji. Nowa wersja tylko powiększa przewagę, szkoda, że nie rozumieją tego użytkownicy co potwierdzają bezlitosne statystyki. Opera na desktopach ma zaledwie 1,76% rynku (dane z sierpnia 2016 roku według StatCounter).

Niezależnie od popularności Opery warto przyjrzeć się najnowszej, stabilnej wersji. Wydanie oznaczone cyfrą 40 to przede wszystkim wbudowany darmowy VPN. Po aktywowaniu funkcji, użytkownik może wskazać jedną z pięciu lokalizacji (Kanada, Niemcy, Singapur, Holandia i Stany Zjednoczone). VPN to nie tylko bezpieczeństwo ale i możliwość korzystania z treści ograniczonych regionalnie dla wybranych lokalizacji.

Jak włączyć VPN w Operze? Wejdź w Ustawienia, wybierz "Prywatność i bezpieczeństwo" i wybierz "Włącz VPN". Ikonka VPN pojawi się po lewej stronie paska adresu, a klikając w nią można wskazać wirtualną lokalizację.To nie koniec nowości. Przeglądarkę wyposażono w automatyczny tryb oszczędzania energii gdy urządzenie nie jest podłączone do zasilania i korzysta z baterii. Usprawnień doczekał się tryb pop-out, który odpowiada za odtwarzanie wideo w pływającym okienku.

Opera 40 oszczędzanie baterii

Oszczędzanie baterii w Operze 40


Rozbudowano funkcję Aktualności. Czytnik newsów posiada wsparcie dla kanałów RSS więc użytkownik może dodawać własne źródła bez ograniczeń.

Dodano również wsparcie dla Chromecasta, do poprawnego działania niezbędna jest instalacja specjalnego rozszerzenia.

Na koniec warto wspomnieć o aktualizacji silnika przeglądarki, Opera 40 korzysta z Chromium 53.0.2785.101. Warto przetestować najnowszą Operę bowiem stanowi ona doskonałą alternatywę dla Chrome i Firefoksa. Linki do pobrania znajdziecie poniżej. 

Pobierz:

Źródło: Opera