Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft znów chwali się oszczędnością baterii w przeglądarce Edge
Piątek, 16 Wrzesień 2016 08:59, Wpisany przez Wojtek Onyśków
microsoft edge
Microsoft Edge jeszcze bardziej energooszczędny.

Microsoft powraca do niekończącej się debaty związanej z energooszczędnością przeglądarek. W ramach aktualizacji Anniversary Update programiści wprowadzili szereg poprawek i usprawnień, dzięki którym Edge może pracować jeszcze dłużej na baterii.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku korzystania z notebooka. Czas pracy urządzenia można wydłużyć lub skrócić, w zależności od tego, jakiej przeglądarki używamy.

Według Microsoftu najlepszym wyborem jest Edge. Najnowszy test zestawia obok siebie największą konkurencję - Google Chrome, Operę, Mozillę Firefox i oczywiście Microsoft Edge.

Autorzy testu przeprowadzili go na czterech identycznych notebookach - Surface Book, w dwóch różnych scenariuszach. Pierwszy zakładał tradycyjne przeglądanie stron internetowych, drugi natomiast streamowanie tych samych materiałów wideo za pomocą Netfliksa.

W przypadku przeglądania Microsoft Edge okazał się od 24% do 43% bardziej energooszczędny. Jeszcze lepiej wypadł streaming wideo. W tym przypadku przeglądarka Microsoftu była lepsza nawet o 69%. Podczas gdy Firefox uzyskał wynik 5 godzin 11 minut, Edge działał przez 8 godzin i 47 minut.


Microsoft postanowił również skorzystać z metodologii opublikowanego niedawno testu Google Chrome, w którym użyto zapętlonego filmu w serwisie Vimeo. W tym przypadku Google Chrome wytrzymał 12 godzin i 8 minut. Lepiej poradził sobie oczywiście Microsoft Edge z wynikiem 13 godzin 25 minut. Najgorzej w teście wypadł Firefox - 8 godzin i 16 minut.


Wyniki przeprowadzone przez Microsoft wskazują na przewagę przeglądarki Edge. Pozostaje teraz czekać na odpowiedź ze strony Opery, która z pewnością przeprowadzi weryfikację.

Źródło: Microsoft