Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple pracuje nad aplikacją wideo o charakterze społecznościowym?
Piątek, 26 Sierpień 2016 14:00, Wpisany przez Wojtek Onyśków
social apps
Ma konkurować ze Snapchatem i Instagramem.

Apple może pracować nad własną aplikacją do nagrywania, edycji i udostępniania materiałów wideo - informuje Bloomberg, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. To próba przejęcia części rynku należącego do Facebooka i Snapchata.

Bloomberg wyjaśnia, że nowa aplikacja będzie umożliwiać edycję materiałów wideo np. poprzez nakładanie na nie stosownych filtrów. Gotowy filmik będzie można przesłać bezpośrednio do swoich kontaktów lub udostępnić za pośrednictwem już dostępnych sieci społecznościowych.

Nowa usługa ma być swego rodzaju próbą stworzenia własnej aplikacji społecznościowej. Sztuka ta udała się między innymi Snapchatowi, który zgromadził sporą audiencję, głównie wśród młodych użytkowników.

Aplikacja będzie najprawdopodobniej udostępniana jako oddzielny twór, dostępny w AppStore. Niewykluczone jednak, że zostanie zintegrowana z aplikacją aparatu w iOS.

Rozwiązanie jest we wczesnej fazie produkcji i ma trafić na rynek w 2017 roku. Apple nie wyklucza jednak, że projekt zostanie anulowany, gdy nie spełni oczekiwań lub nie dotrzyma założonych terminów.

Źródło: Bloomberg