Instalki.pl » Aktualności » Software » Wydano Firefox 48. Co nowego w przeglądarce?
Środa, 03 Sierpień 2016 13:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków
firefox logo
Powoli wprowadzana jest obsługa wielu procesów.

Mozilla wydała dzisiaj nową wersję Firefoksa oznaczoną numerem 48. Przeglądarka doczekała się kilku zmian, które niekoniecznie będą widoczne gołym okiem.

Jedną z największych nowości jest wsparcie dla wielu procesów, dzięki czemu poszczególne karty przeglądarki będą uruchamiane w osobnych procesach. Takie rozwiązanie zwiększa stabilność. W przypadku jakichkolwiek błędów wyłączana jest tylko jedna karta, a nie cała przeglądarka.

Niestety obecnie funkcja ta jest włączona dla około 1% wszystkich użytkowników. Deweloperzy będą monitorować sytuację i stopniowo aktywować ją dla kolejnych osób. Ostatecznie ma się ona pojawić dla wszystkich internautów w Firefoksie 51.

Usprawniono także działanie paska adresowego. Po wpisaniu frazy wyświetlonych zostanie więcej podpowiedzi, niż dotychczas. Poprawiono też sugerowanie rozszerzeń przeglądarki. Z poziomu about:addons można zainstalować polecane pozycje za pomocą jednego kliknięcia myszką.

Programiści zdecydowali się także wyłączyć możliwość instalacji niepodpisanych wtyczek przeglądarki. Oznacza to, że rozszerzenia można teraz pobierać wyłącznie z oficjalnego sklepu. Podobne rozwiązanie już od dłuższego czasu jest dostępne w Google Chrome.

Pobierz:

Źródło: Mozilla