Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram chce być jak Snapchat. Wprowadza nowy rodzaj postów
Środa, 03 Sierpień 2016 11:24, Wpisany przez Wojtek Onyśków
instagram stories
Pojawią się posty, które znikają po 24 godzinach.

Instagram Stories to nowa funkcja popularnego portalu społecznościowego, która nawiązuje bezpośrednio do Snapchata. To specjalne wpisy, które będą znikać po 24 godzinach od ich opublikowania.

Po co taka funkcja na Instagramie? Administracja twierdzi, że dzięki temu użytkownicy będą publikować więcej zdjęć i filmów. Sporo osób traktuje Instagram jako swoją wizytówkę, dlatego też nie każde zdjęcie ląduje w publicznej galerii. Instagram Stories ma być miejscem na mniej ważne fotki i filmy, prezentujące nasz obecny stan i humor.

Dzięki temu, że znikają po 24 godzinach, nie będą „zaśmiecać” naszej głównej galerii. Ma to być główny powód, dla którego internauci zaczną wrzucać więcej zdjęć.


Nowa funkcja zaoferuje także dodatkowe narzędzia związane z edycją. Oprócz standardowych filtrów, użytkownicy będą mogli rysować wzory, dodawać napisy czy też naklejki.

Publikując wpisy tymczasowe możemy określić, czy mogą je widzieć wszystkie osoby, czy tylko wybrani użytkownicy. Ponadto nie posiadają one sekcji komentarzy. Chcąc podzielić się swoją opinią na temat zdjęcia z autorem, należy wysłać mu prywatną wiadomość.

Funkcja Instagram Stories pojawi się w aplikacji na Androida i iOS w przeciągu najbliższych tygodni.

Źródło: Instagram