Instalki.pl » Aktualności » Software » Tegoroczne Nexusy mogą otrzymać nowy launcher
Wtorek, 02 Sierpień 2016 12:22, Wpisany przez Wojtek Onyśków
launcher nexus
Zabraknie między innymi przycisku szuflady aplikacji.

Serwis Android Police, powołując się na własne źródła zaznajomione ze sprawą informuje, że Google może pracować nad nową wersją launchera dla nadchodzących urządzeń z serii Nexus.

Portal opublikował kilka zrzutów ekranu i animacji, które przedstawiają nowy wygląd systemu. To, co najbardziej rzuca się w oczy, to brak ikony reprezentującej szufladę aplikacji. Dostęp do zainstalowanych pozycji jest możliwy po przesunięciu palcem od dołu do góry. Takie rozwiązanie sprawia, że w dolnym rzędzie ekranu głównego mieści się aż pięć ikonek aplikacji.

nexus launcherSzuflada aplikacji wysuwana w inny niż dotychczas sposób

To nie koniec zmian na ekranie głównym. Usunięty został pasek szybkiego wyszukiwania w Google. Zamiast niego po prawej stronie znajduje się widżet prezentujący aktualną datę. Redaktorzy Android Police twierdzą, że nie można go usunąć ani przenieść. Po lewej stronie umieszczono natomiast niewielki przycisk, który po aktywacji uruchamia wyszukiwarkę.

nexus launcherNowy launcher przygotowywany przez Google

Powyższe zmiany to głównie kosmetyka, choć nie ulega wątpliwości, że posiadacze nowych Nexusów będą musieli poświęcić chwilę na przyzwyczajenie się do nowego sposobu wysuwania listy aplikacji.

Źródło: Android Police