Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Google Phone z opcją blokowania i zgłaszania spamu
Wtorek, 26 Lipiec 2016 11:47, Wpisany przez Tyrael

google phone

Na razie tylko dla użytkowników urządzeń Nexus i Android One.

Właściciele urządzeń mobilnych Nexus i Android One korzystający z aplikacji mobilnej Google Phone, mogą używać już nowej funkcjonalności, umożliwiającej ochronę przed uciążliwościami w postaci niechcianych połączeń telefonicznych oraz wiadomości.

Problem ten staje się co raz bardziej powszechny dlatego opcja, pozwalająca, zweryfikować, zablokować a nawet zgłosić potencjalny spam, zdaje się być prawdziwym zbawieniem.

Wszystko co należy zrobić, by skorzystać z nowej funkcjonalności, to zaktualizować aplikację Google Phone do najnowszej wersji, a także upewnić się, że włączona jest opcja rozpoznania ID dzwoniącego (Caller ID).

Urządzenie może też poprosić użytkownika o zezwolenie, na przesyłanie do firmy Google informacji o połączeniach.

Po wykonaniu powyższych czynności wystarczy już tylko wybrać niechciane numery z puli ostatnich połączeń, a następnie oznaczyć je opcją Zablokuj / Zgłoś spam (Block/Report Spam).

W efekcie więc, gdy po raz kolejny uraczeni zostaniemy próbą nadużycia prywatności, na ekranie pojawi się czerwony napis z informacją o podejrzeniu połączenia od spamującego rozmówcy (Suspected spam caller).

Oczywiście może się zdarzyć i tak, że użytkownik będzie chciał zrezygnować z blokowania numeru. W tym przypadku wystarczy wybrać go z listy połączeń, a następnie potraktować opcją Not Spam.

Na zakończenie warto dodać, że nie jest jeszcze wiadome, kiedy i czy w ogóle funkcja zostanie udostępniona dla innych urządzeń niż Nexus i Android One.

Źródło: androidauthority.com