Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 na miliardzie urządzeń? Microsoft przyznaje się do częściowej porażki
Sobota, 16 Lipiec 2016 07:12, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Plany zostały zweryfikowane.

W kwietniu 2015 roku, jeszcze przed oficjalną premierą Windows 10, Microsoft zapowiadał, że w przeciągu 2-3 lat system zostanie zainstalowany na miliardzie urządzeń na całym świecie. Teraz wycofuje się z tego stwierdzenia.

Yusuf Mehdi z Microsoftu przyznał, że Windows 10 miał mocny start i obecnie jest zainstalowany na 350 mln urządzeń. Mimo wszystko zakładany wcześniej plan nie zostanie zrealizowany. Mehdi nie przewiduje, by do 2018 roku liczba instalacji przekroczyła miliard.

Pracownik firmy wyjaśnia, że powodem tego stanu rzeczy jest sekcja smartfonów z Windows 10, która nie radzi sobie zbyt dobrze. To właśnie telefony miały być głównym motorem napędowym w liczbie instalacji Dziesiątki. Tymczasem Microsoft całkowicie odpuścił sobie ten segment.

Co prawda gigant z Redmond wciąż prognozuje, że magiczna bariera jednego miliarda zostanie osiągnięta, jednak może to potrwać nieco dłużej, niż zakładano.

Warto przy tym przypomnieć, że osoby zainteresowane Dziesiątką powinny w najbliższym czasie wykonać darmową aktualizację. Promocja kończy się bowiem 29 lipca.

Źródło: Neowin