Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger zastąpi aplikację SMS
Środa, 15 Czerwiec 2016 08:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków
messenger sms
Nowa wersja komunikatora na Androida już dostępna.

Facebook wydał aktualizację swojego komunikatora Messenger w wersji na Androida, wprowadzając możliwość obsługi SMS-ów. Dzięki temu użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich konwersacji z jednego miejsca.

W przypadku wysyłki SMS-ów większość unikalnych funkcji Messengera nie będzie dostępna, jednak użytkownik może skorzystać z naklejek. Warto również zaznaczyć, że rozmowy SMS mogą „pływać” po ekranie w postaci popularnych dymków, nawet jeżeli mamy obecnie włączoną inną aplikację.

Możliwość wysyłania SMS-ów bezpośrednio w Messengerze jest już testowana przez wybranych użytkowników od lutego. Możliwe zatem, że część osób posiada już tę funkcję.

messenger smsSMS-y w Facebook Messengerze

Facebook zapewnia, że żaden z SMS-ów wysyłanych za pomocą komunikatora nie będzie przetwarzany przez serwery firmy. Wszystko odbywa się lokalnie na telefonie, podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji SMS.

Komunikator nie będzie także łączyć rozmów SMS z tymi z Facebooka. Nawet jeżeli prowadzimy konwersację z tą samą osobą, wiadomości czatu i SMS będą wyświetlane osobno.

Aktualizacja dla poszczególnych regionów została już rozpoczęta. Przedstawiciel Facebooka wyjaśnia, że nowa funkcja powinna pojawić się u wszystkich do piątku.

Źródło: Facebook