Instalki.pl » Aktualności » Software » Zaprezentowano system Android Wear 2.0
Czwartek, 19 Maj 2016 13:46, Wpisany przez Michał Cichocki
Android Wear 2.0Premiera odbędzie się na jesieni.

Gigant z Mountain View wykorzystał konferencję Google I/O m.in. po to, by zaprezentować system Android Wear 2.0. Aktualizacja wnosi sporo istotnych usprawnień względem poprzedniej wersji.

Najistotniejszą zmianą jest możliwość uruchamiania całkowicie niezależnych aplikacji bez konieczności posiadania telefonu pod ręką. Zegarki z nowym Androidem otrzymają także funkcję łączenia się z dostępnymi w okolicy sieciami WiFi lub będą korzystały z połączenia naszego smartfona.

Kolejną nowością jest wyświetlanie powiadomień z każdej aplikacji. Ulepszono ponadto system rozpoznawania pisma odręcznego. Wszystkie programy oparte na Google Fit API będą mogły bez przeszkód synchronizować się z zewnętrznymi aplikacjami sportowymi i wzajemnie się uzupełniać.

Google zapewnia także, że Android Wear 2.0 charakteryzuje lepszy mechanizm automatycznego rozpoznawania naszej aktywności. Oznacza to, że zegarek będzie „wiedział”, czy aktualnie idziemy, biegniemy czy jedziemy rowerem. Zmiany nie ominęły również interfejsu, który jeszcze więcej czerpie z Material Design.


Czytaj również: Najciekawsze nowości z Google I/O 2016


Źródło: theverge.com