Instalki.pl » Aktualności » Software » Wydano Operę z natywnym blokowaniem reklam
Środa, 04 Maj 2016 12:10, Wpisany przez Wojtek Onyśków
opera logo
Jest też wygodniejsze oglądanie wideo.

Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój przeglądarki Opery wydali właśnie nową wersję swojego oprogramowania. Jest ona przełomowa i wnosi sporo nowości.

Największą z nich jest wbudowany moduł służący do blokowania reklam. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik nie musi instalować zewnętrznych wtyczek, dodatkowo obciążających system.

Deweloperzy przeprowadzili testy, z których wynika, że korzystanie z blokowania reklam pozwala zwolnić nawet 500 MB pamięci RAM przy 10 otwartych kartach. Wartość ta jest o 300 MB mniejsza, niż w przypadku blokowania za pomocą rozszerzenia AdBlock Plus.

Wbudowana funkcja blokowania reklam oznacza również jeszcze szybsze wczytywanie stron internetowych. Blokowanie odbywa się już bowiem na poziomie silnika przeglądarki.

opera 37Opera 37

Blokowanie reklam jest domyślnie wyłączone. Aby uaktywnić tę funkcję, wystarczy przejść do opcji. Użytkownik może oczywiście wyłączyć blokowanie na poszczególnych stronach internetowych, jeżeli chce wspierać ich właścicieli.

To jednak nie koniec zmian w najnowszej Operze, oznaczonej numerem 37. Przeglądarka otrzymała również wygodniejsze oglądanie filmów. Użytkownik może przeciągnąć obraz oglądanego materiału wideo w dowolne miejsce. Podgląd działa nawet w momencie, gdy przejdziemy na inną kartę przeglądarki.

Warto zaznaczyć, że blokowanie reklam zostało także zaimplementowane w Operze Mini dla urządzeń przenośnych.

Pobierz:

Źródło: Opera