Instalki.pl » Aktualności » Software » Open365 - darmowa alternatywa dla Office 365
Wtorek, 26 Kwiecień 2016 14:42, Wpisany przez Wojtek Onyśków
open 365
Darmowy pakiet biurowy w przeglądarce.

Office365 to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu dokumenty możemy tworzyć i edytować bezpośrednio w chmurze, z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki temu dostęp do swoich plików mamy praktycznie z każdego miejsca na świecie.

Open365 to darmowa alternatywa, tworzona na zasadzie wolnego oprogramowania. Po zalogowaniu się do usługi możemy rozpocząć pracę z plikami - bezpośrednio w przeglądarce. Dostępne są wszystkie składowe desktopowego pakietu biurowego - edytor tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Pakiet oferuje pełne możliwości edycji bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Nad dokumentem może pracować kilka osób jednocześnie - wystarczy udostępnić im plik.

open 365Open365

Po stworzeniu konta użytkownik otrzymuje 20 GB danych w chmurze do wykorzystania na pliki i dokumenty. Dostępne są również aplikacje mobilne, z poziomu których można kontynuować pracę. Wersję na Androida można pobrać z naszych zasobów. Aplikacja na iOS nie jest jeszcze dostępna.

Open365 umożliwia komunikację z innymi użytkownikami, zarówno tekstowo jak i za pomocą wideokonferencji. Oprócz tego możliwe jest tworzenie specjalnych grup, by ułatwić sobie pracę.

open 365Open365

Obecnie interfejs aplikacji webowej jest dostępny w języku angielskim. Użytkownik może jednak ustawić język wprowadzania tekstu na polski. Niestety nie rozwiązuje to wszystkich problemów i niektóre polskie znaki wciąż są niedostępne.

Warto zaznaczyć, że Open365 jest obecnie dostępny w wersji beta i nie wszystko musi działać poprawnie. Rozwiązanie zapowiada się jednak niezwykle ciekawie, a dodatkowym atutem będzie fakt, że użytkownik może je zainstalować na własnym serwerze.


Dzięki temu będzie miał pełną kontrolę nad tworzonymi dokumentami, gdyż pliki będą przechowywane na prywatnym serwerze. Jest to zatem ciekawa propozycja dla osób, które obawiają się inwigilacji ze strony dużych korporacji, takich jak Microsoft czy Google.

Źródło: Open365