Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger podkradł jedną z funkcji Snapchata
Piątek, 08 Kwiecień 2016 07:46, Wpisany przez Wojtek Onyśków
fb messenger qr
Szybkie udostępnianie swojego profilu.

Jedną z często używanych przez użytkowników Snapchata funkcją jest specjalny kod QR, który po zeskanowaniu przez internautę sprawia, że zaczyna on obserwować wybrany profil. W ten sposób osoby, które nie mają się w znajomych, mogą w szybki sposób udostępniać swoje konto innym.

Podobna funkcja zadebiutowała właśnie do Facebook Messengera. Programiści zaimplementowali specjalny, okrągły kod, który po zeskanowaniu rozpocznie konwersację z daną osobą. Prosto i przyjemnie.

Oprócz tego pojawiła się możliwość stworzenia krótkiego i prostego w dyktowaniu adresu URL do naszego profilu. Będzie on miał formę „m.me/nazwauzytkownika”. Funkcja działa wyłącznie w przypadku, gdy nie skorzystaliśmy z podobnej opcji w desktopowym Facebooku.

fb messenger qr 1Zeskanowanie kodu to szybki sposób na rozpoczęcie konwersacji

Dzięki krótkiej nazwie użytkownicy będą w stanie szybko nawiązać konwersację z drugą osobą. Dotyczy to również fanpage’ów, z którymi także będzie można się kontaktować po wpisaniu nazwy profilu.

Nowe funkcje pojawią się w najbliższych tygodniach w komunikatorze dla Androida oraz iOS.

Przy okazji przedstawiciele Facebooka pochwalili się, że Messenger posiada już 900 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów mobilnych.

Źródło: The Next Web