Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft stawia na sztuczną inteligencję, z którą można porozmawiać
Czwartek, 31 Marzec 2016 10:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
microsoft bot framework
Udostępnia specjalne narzędzia deweloperskie.

Microsoft być może nie miał ostatnio zbyt dobrej passy związanej ze sztuczną inteligencją, jednak firma zdecydowanie nie składa broni. Wręcz przeciwnie, wytacza kolejne działa.

Podczas konferencji Build 2016 zapowiedziano specjalną platformę, dzięki której każdy zainteresowany tematem będzie mógł stworzyć własną sztuczną inteligencję, potrafiącą rozmawiać z żywymi ludźmi.

Microsoft Bot Framework to specjalny zestaw narzędzi, ułatwiający stworzenie rozmawiającego bota. Niezależnie od tego, czy ma być to wyłącznie tekstowa sztuczna inteligencja, czy też w pełni działający robot, rozwiązanie Microsoftu ma w tym pomóc.

Deweloperzy będą mogli wykorzystać specjalne „mikro usługi”, które sprawiają, że sztuczna inteligencja rozumie i analizuje naturalny język. Dotychczas dostępnych 5 API rozrosło się do 22. Wszystkie będą dostępne za darmo.

Framework będzie można wykorzystać do integracji wirtualnego asystenta w konkretnych usługach - np. w Skypie, Slacku czy poczcie e-mail.

Z komunikatorem Microsoftu związanych jest zresztą kilka nowości. Microsoft zapowiedział integrację z Cortaną oraz implementację inteligentnych botów, które wykonają za nas szereg czynności, np. zamówią bilet lotniczy czy wyszukają interesującej nas muzyki.

Część botów jest już dostępna. Można je dodać do Skype, przechodząc na tę stronę.

Celem Microsoftu jest naturalna konwersacja pomiędzy człowiekiem, maszyną i wirtualnym asystentem, dostępnym na wszystkich urządzeniach. Satya Nadella zakłada nawet scenariusz, w którym to wirtualny asystent kontaktuje się z botem, by wykonać za nas wybrane zadanie.

Źródło: The Verge