Instalki.pl » Aktualności » Software » Xbox One otrzymuje kolejną dużą aktualizację systemu
Czwartek, 24 Marzec 2016 09:10, Wpisany przez Wojtek Onyśków
xbox one main
Microsoft wprowadza sporo nowych funkcji.

Gigant z Redmond wydał kolejną dużą aktualizację systemu w konsoli Xbox One. Przynosi ona sporo nowości. Pojawiła się między innymi możliwość kupowania gier przeznaczonych na Xbox 360 bezpośrednio z menu Xbox One. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać ze wstecznej kompatybilności w łatwiejszy sposób.

Nowa aktualizacja wprowadza również możliwość transmitowania głosów wszystkich użytkowników z jednej grupy bezpośrednio na Twitcha. Dotychczas aplikacja streamowała wyłącznie audio pochodzące od głównego gracza, który prowadził transmisję.

Z korzystaniem z grup wiąże się jeszcze jednak nowość. Od teraz użytkownik może zdecydować, czy rozmowy głosowe mają być odtwarzane wyłącznie za pomocą zestawu słuchawkowego, czy dodatkowo także przez głośniki podpięte do konsoli.

xbox one aktualizacja marzec 2Nowości związane ze streamowaniem na Twitcha

Zmiany wprowadzono także w sposobie nagrywania obrazu z gier. Od teraz gracze mogą zdecydować, jak długi klip zostanie nagrany po aktywowaniu funkcji. Domyślnie jest to 30 sekund, jednak można to wydłużyć nawet do 5 minut.

Panel wskazujący postęp w osiągnięciach został przypięty do menu podręcznego, by łatwo można było je podejrzeć. W strumieniu aktywności Xbox One można już natomiast odtwarzać opublikowane przez innych użytkowników wideo. Nie trzeba w tym celu przechodzić na podstronę.

xbox one aktualizacja marzec 1Łatwiejszy dostęp do osiągnięć

Zwiększono również ilość osób, które można przypisać do jednej grupy Xbox. Dotychczas było to 12, po aktualizacji limit zwiększono do 16. Tyle graczy może ze sobą bezpośrednio rozmawiać.

Microsoft zaktualizował również oprogramowanie kontrolera Xbox One Elite. Gracze prosili o większą precyzję sterowania gałkami analogowymi. Nowa aktualizacja ma ją wprowadzić.

Uaktualnienie jest już dostępne do pobrania bezpośrednio z poziomu konsoli.

Źródło: Microsoft