Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft zmienia zdanie. Nowe procesory będą wspierane w starszych systemach
Poniedziałek, 21 Marzec 2016 11:16, Wpisany przez Wojtek Onyśków
intel procesor
Gigant z Redmond zrewidował swoje poglądy.

Negatywne opinie najwyraźniej przyniosły oczekiwany efekt, bowiem Microsoft postanowił złagodzić decyzję związaną z brakiem wsparcia dla nowych procesorów w starszych systemach operacyjnych.

O sprawie pierwotnie informowaliśmy w styczniu. Wtedy też Microsoft zapowiedział, że nowe procesory Intela i innych firm będą kompatybilne wyłącznie z Windows 10, pozostawiając tym samym entuzjastów starszych systemów na przysłowiowym lodzie.

Po sporej fali krytyki Microsoft postanowił zmienić decyzję. Wsparcie dla nowych procesorów w Windows 7 i Windows 8 będzie świadczone do 17 lipca 2018 roku, czyli 12 miesięcy dłużej, niż pierwotnie zakładano. Ponadto po tej dacie Microsoft będzie wypuszczał wszystkie aktualizacje bezpieczeństwa dla tych systemów. Początkowo była mowa wyłącznie o krytycznych łatkach.

Posiadacze nowych procesorów będą zatem mogli z powodzeniem korzystać z Windows 7 do 14 stycznia 2020 roku. Wtedy bowiem kończy się oficjalne wsparcie systemu i Microsoft przestanie wypuszczać jakiekolwiek aktualizacje. W przypadku Windows 8.1 będzie to 10 stycznia 2023 roku.

Źródło: Neowin