Instalki.pl » Aktualności » Software » VRidge - polskie rozwiązanie symulujące Oculus Rift
Piątek, 11 Marzec 2016 11:21, Wpisany przez Wojtek Onyśków
vridge
Gry z Oculusa na zwykłym smartfonie.

Polska firma RiftCat zaprezentowała swoje nowe rozwiązanie - VRidge. To specjalna platforma, która umożliwia uruchamianie gier z Oculus Rift bezpośrednio na smartfonie. Dzięki temu koszt zabawy w wirtualnej rzeczywistości jest znacznie mniejszy.

Jak to działa? Wszystkie obliczenia są wykonywane przez nasz komputer. Do smartfona włożonego np. w Google Cardboard za pomocą Wi-Fi przesyłany jest natomiast obraz. Urządzenie mobilne odczytuje ruchy głowy i przesyła je do komputera.

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może uruchomić gry VR projektowane z myślą o zaawansowanych rozwiązaniach bez posiadania drogich gogli. Wystarczy smartfon włożony w jakiekolwiek gogle VR oraz komputer z zainstalowanym oprogramowanie VRidge.

Obecnie trwają limitowane betatesty, w trakcie których użytkownicy mogą za darmo przetestować działanie VRidge. Po zakończeniu bety dostęp do usługi będzie wymagał uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 9,99 USD.

Aby dołączyć do bety, wystarczy przejść na stronę projektu. Następnie instalujemy oprogramowanie i logujemy się do RiftCat Marketplace. Szczegóły zostały wyjaśnione na poniższym materiale wideo.


Źródło: RiftCat