Instalki.pl » Aktualności » Software » Gracze doceniają Windows 10. System zrównał się z Windows 7
Piątek, 04 Marzec 2016 10:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
steam os
Najnowsze statystyki platformy Steam.

Windows 10 według ostatnich statystyk mocno odstaje od Siódemki pod względem popularności, jednak jest pewna grupa, w której wygląda to zupełnie inaczej.

Mowa oczywiście o graczach korzystających z platformy Steam. Według najnowszych danych już 34,01% użytkowników usługi Valve ma zainstalowany 64-bitowy system Windows 10. Dla porównania 64-bitowy Windows 7 posiada 34,21% udziałów.

Różnica jest zatem kosmetyczna i już niedługo Dziesiątka powinna wyprzedzić Siódemkę wśród graczy. Dlaczego użytkownicy tak chętnie przesiadają się na Windows 10? Zapewne dużą zachętą są biblioteki graficzne DirectX 12, które nie występują w żadnym innym systemie.

Obecnie nie ma jeszcze gry, która robiłaby z nich większy użytek, ale jest to „inwestycja” na przyszłość. Gracze przenoszą się teraz, gdy Windows 10 jest dla nich dostępny za darmo.

steam luty systemyPopularność systemów operacyjnych wśród użytkowników Steam

A jak wygląda sprawa z innymi systemami? Windows XP jest zainstalowany na 2,39% komputerów użytkowników Steam i co ciekawe, w ostatnim miesiącu zdobył na popularności (+0,08%). Dobrze radzi sobie również Windows 8.1 (13,24%), choć widać, że w tym przypadku gracze najchętniej migrują na Dziesiątkę, gdyż system ten zanotował największe straty w porównaniu ze styczniem.

Pomimo starań Valve i prac nad SteamOS, Linux jest na platformie Steam niemal niezauważalny. Poszczególne dystrybucje nie zyskują więcej, jak 0,19% udziałów. System z logiem pingwinka nie jest zatem postrzegany jako atrakcyjna platforma dla graczy.

Źródło: Valve