Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome 49 oferuje płynniejsze przewijanie ekranu
Czwartek, 03 Marzec 2016 14:46, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Google chrome
Nowa wersja popularnej przeglądarki od Google.

Google udostępniło dzisiaj nową wersję swojej przeglądarki internetowej. Największą nowością Google Chrome 49 jest funkcja płynnego przewijania stron internetowych. Zauważą to osoby korzystające z kółka myszki podczas „scrollowania” witryn. Dotychczas zauważalne były skoki. Po aktualizacji proces odbywa się płynnie, co najlepiej obrazuje poniższy filmik.


Przeglądarka obsługuje już lżejsze wersje stron internetowych. Chrome będzie komunikował chęć oszczędzania danych przez użytkownika i jeżeli witryna obsługuje nowy tryb, wyświetlona zostanie wersja strony zoptymalizowana pod limitowane połączenie.

Pojawiło się również API, które umożliwi stronom internetowym nagrywanie obrazu i dźwięku bez konieczności instalowania zewnętrznego pluginu.

Google załatało w najnowszej wersji 26 luk w zabezpieczeniach, które w głównej mierze zostały wykryte przez niezależnych badaczy. Amerykańska firma standardowo wypłaciła nagrody za odnalezienie dziur. Dwie najwyższe (łącznie 15,5 tys. dolarów) otrzymał Polak - Mariusz Młyński.

Pobierz:

Źródło: Google