Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 umożliwi wysyłanie SMS-ów z Androida
Środa, 02 Marzec 2016 10:59, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 miranda
Za pośrednictwem Cortany.

Microsoft pracuje nad nową funkcją, która wprowadzi lepszą integrację pomiędzy Windows 10 i Androidem. Dzięki temu użytkownicy smartfonów z systemem Google będą mogli wysyłać SMS-y bezpośrednio z pulpitu, bez konieczności sięgania po telefon.

Funkcja zaczęła się już pojawiać niektórym użytkownikom. Jeżeli korzystamy z Cortany na Windows 10 i na Androidzie, potrafi ona wyświetlać informacje o nieodebranym połączeniu. Obok pojawia się jednak ikonka pozwalająca wysyłać SMS-a.

Cały proces odbywa się w Windows 10, a SMS jest wysyłany z naszego telefonu. Obecnie funkcja ta pojawia się losowo, co może wskazywać, że Microsoft wciąż nad nią pracuje.

W przyszłości Dziesiątka może jednak oferować większą integrację. Cieszy fakt, że Microsoft nie skupia się wyłącznie na Windows 10 Mobile i pracuje również nad funkcjami dla Androida.

Oczywiście na rynku dostępne są zewnętrzne aplikacje, które oferują podobne możliwości. Jedną z nich jest np. AirDroid. Bezpośrednia integracja z systemem może się jednak okazać bardziej intuicyjna.

Źródło: Thurrot