Instalki.pl » Aktualności » Software » Stabilny wzrost Windows 10. Siódemka wciąż liderem
Wtorek, 01 Marzec 2016 12:09, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Windows 10
Najnowszy ranking popularności systemów operacyjnych.

StatCounter ujawnił najnowsze statystyki związane z popularnością systemów operacyjnych. Windows 10 odnotował w ubiegłym miesiącu stabilny wzrost i jest obecnie zainstalowany na około 14,86% wszystkich komputerów na całym świecie.

To całkiem niezły wynik Dziesiątki, który plasuje system na drugiej pozycji. Nowa platforma Microsoftu przegrywa wyłącznie z Windows 7, który posiada udziały na rynku na poziomie 46,08%. Wszystko wskazuje na to, że Siódemka jeszcze długo pozostanie na szczycie, choć kondycja Windows 10 jest coraz lepsza.

Na ostatnim stopniu podium znalazł się Windows 8.1, który okupuje obecnie 11,43% wszystkich komputerów. Na czwartym miejscu znajdziemy OS X z wynikiem 9,33%. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku nie ma podziału na konkretne wersje. System Apple jest zliczany jako jedna pozycja.

statcounter systemy lutyRanking systemów operacyjnych w lutym / StatCounter

Od zakończenia wsparcia Windows XP minęły już niemal dwa lata. Mimo wszystko system ten wciąż jest wykorzystywany przez ogromną liczbę użytkowników na całym świecie. Według statystyk StatCounter posiada on 7,61% udziałów w rynku. Mniej ma między innymi Windows 8 - 3,01%.

Źródło: Softpedia