Instalki.pl » Aktualności » Software » Kupony - ceny lepsze niż najlepsze
Poniedziałek, 14 Marzec 2016 13:09, Wpisany przez Lech Okoń
Kupuj taniej
Kiedyś szczytem sprytu była umiejętność wyszukiwania niższych cen na Ceneo czy Allegro.

Potem pojawiły się wszelkiego rodzaju gazetki z ważnymi okresowo ofertami, zakupy grupowe, rabaty na portalach społecznościowych, krótkie akcje na stronach sklepów… Odnalezienie się w gąszczu ofert było do tej pory bardzo trudne, z pomocą przyszedł jednak serwis KodyRabatowe.pl i jego aplikacja mobilna Kupony.

Sprytny zakupy do niedawna wymagały dużo czasu
Zdarzają się osoby, które co kilka dni warują na stronach sieci sklepów w oczekiwaniu na nową odsłonę gazetki promocyjnej. Chociaż wciąż zachowanie takie budzić może uśmiech politowania, to do śmiechu nam już nie jest, gdy okazuje się, że tą metodą można liczyć na naprawdę wielkie oszczędności.

Pojawiły się aplikacje mobilne sklepów i lokali usługowych, ale kto raz zainstalował kilka takich aplikacji doskonale wie, jak uciążliwe mogą być ich powiadomienia i jak bardzo skrócić może się czas działania telefonu. Stąd właśnie pomysł twórców aplikacji Kupony, będącej odzwierciedleniem serwisu KodyRabatowe.pl (największa platforma inteligentnych zakupów, ale także małe i użyteczne narzędzie do oszczędzania pieniędzy dzięki kuponom), na zagregowanie wszystkich promocyjnych ofert w jednym miejscu i pojedynczej aplikacji.

Kupony - KodyRabatowe.pl - promocje już nie umkną

Cena: za darmo / Rozmiar: 19 MB / Android: 4.0.3 lub nowszy

kupony-1

Pierwsze co uderza po otworzeniu aplikacji lub strony producenta to skala. Z radością spostrzegamy tutaj naprawdę dużo doskonale nam znanych sklepów, w których, jak się okazuje, mogliśmy zapłacić znacznie mniej. Mało tego, to nie tylko sklepy – taniej można było też smacznie zjeść czy zarezerwować nocleg.

Na stronie KodyRabatowe.pl nie zabrakło rankingów najlepszych ofert, stale aktualizowanego bloga ofertowego, jak i rzecz jasna szybkiej wyszukiwarki. To jednak aplikacja mobilna jest największą siłą platformy.

Szybciej niż ze strony sklepów
Jeśli ktoś próbował oglądać aktualne gazetki sklepów na ekranie telefonów doskonale wie jaka to mordęga. Wyskakujące okienka, maleńkie przyciski i precyzyjne powiększanie ofert by przypadkiem nie zamknąć okienka z gazetką… Czy nie można było tego zrobić prościej?

No więc można było. Wszystkie gazetki danego sklepu wyświetlane są w widoku łącznym. Błyskawicznie oceniamy co jest dla nas interesujące, dotykamy i natychmiast mamy pierwszą stronę na pełnym ekranie smartfonu. Podwójne puknięcie w ekran płynnie przybliża folder, na dole ekranu mamy duże, wygodne przyciski zmiany stron, a w prawym górnym rogu dodatkowo spis treści umożliwiający błyskawiczne przeskoczenie na interesującą nas stronę. Wszystko to zostało zoptymalizowane do obsługi na ekranach mobilnych i działa po prostu wzorcowo.

Tytułowe Kupony
Kupony to jednak coś więcej niż tylko dostępne teoretycznie dla wszystkich gazetki. To oferty specjalne, nie zawsze komunikowane szerszemu gronu odbiorców. Twórcy aplikacji w przejrzysty sposób podzielili je na oferty online, z których możemy skorzystać bezpośrednio z telefonu, jak i na oferty stacjonarne. W przypadku tych drugich pojawia się nawet odległość do najbliższego sklepu, w którym możemy skorzystać z promocji. Kody rabatowe możemy odkrywać w trybie offline – by potem wykorzystać je stacjonarnie, albo online – po przekierowaniu na stronę sklepu internetowego. Mamy nawet dostęp do mapki okolicy z zaznaczonymi wszystkimi punktami z ofertami promocyjnymi.

By nie przeglądać wszystkich okazji w jednym widoku, nie zabrakło możliwości filtrowania wyników. Najprostszym sposobem jest wybór jednej z kategorii: restauracje, moda, zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, dla dzieci, podróże lub motoryzacja. Nie zabrakło też rzecz jasna wyszukiwarki, jak i możliwości dodawania wybranych sklepów i ofert do ulubionych, by móc do nich błyskawicznie wrócić w czasie właściwych zakupów.

Wisienką na torcie są oferty ekskluzywne, przygotowanie specjalnie z myślą o użytkownikach aplikacji oraz powiadomienia push, abyśmy na 100% nie przegapili żadnej megapromocji. A na zabicie nudy skorzystać można z zakładki Inspiracje, która w formie pionowej kolumny przedstawia aktualnie przecenioną odzież i obuwie, posortowaną według ceny czy wielkości rabatu.

Gdy gazetki to za mało
Intuicyjny i przede wszystkim bardzo szybki interfejs aplikacji przekonuje do przeniesienia rutynowego przeglądania gazetek z komputera do urządzenia mobilnego. Nawet jeśli dalecy jesteśmy od plakietki zakupoholików, sposób prezentacji ofert w Kuponach to po prostu duża oszczędność czasu. Jeśli do tego trafimy na interesujący dla nas kupon - korzyść jest podwójna.

Aplikacja mobilna to również udogodnienie dla osób wyjeżdżających na zakupy do innych miejscowości. Za sprawą geolokalizacji uzyskujemy natychmiastowy dostęp do ofert lokalnych. Z kolei naniesione na mapę sklepy ułatwiają poruszanie się po słabiej znanych miejscowościach.

Korzystanie z serwisu, jak i z aplikacji mobilnej jest bezpłatne.

kupony-2