Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung udostępnia globalną aktualizację Androida 6.0 Marshmallow
Poniedziałek, 15 Luty 2016 14:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
galaxy s6 marshmallow
Dla Galaxy S6 i Galaxy S6 edge.

Samsung potwierdził na swojej stronie internetowej to, co od kilkunastu dni przewijało się w mediach - dostępność aktualizacji systemu do Androida 6.0 Marshmallow.

Południowokoreański gigant poinformował, że nowa wersja systemu będzie się pojawiać na smartfonach Galaxy S6 i Galaxy S6 edge począwszy od dzisiaj. Polski oddział T-Mobile już pięć dni temu zapowiadał aktualizację.

Samsung wyjaśnia, że niedługo system będzie debiutować także na innych modelach smartfonów. Ich dokładna lista i dostępność zostanie jednak ogłoszona w późniejszym terminie.

Jedną z nowości w Androidzie 6.0 Marshmallow dla urządzeń Samsunga jest możliwość rozszerzenia panelu bocznego w przypadku Galaxy S6 edge. Użytkownik otrzyma zatem więcej miejsca na prezentację przydatnych informacji. Podstawowy pasek o szerokości 260 pikseli został rozszerzony do 550 pikseli.

Na boczny pasek można teraz dodać maksymalnie 10 skrótów aplikacji. Dotychczas było to pięć. Użytkownik może tam również umieścić folder z aplikacjami. Pojawiły się także nowe narzędzia, wśród których znajdziemy linijkę, kompas i modyfikowalną latarkę.

galaxy s6 marshmallow 1Nowe narzędzia paska bocznego w Galaxy S6 edge

Źródło: Samsung