Instalki.pl » Aktualności » Software » Google zapowiada koniec Picasy
Sobota, 13 Luty 2016 15:37, Wpisany przez Wojtek Onyśków
google-picasa
Popularna usługa fotograficzna kończy swój żywot.

Google poinformowało na swoim blogu, że zakończy wsparcie dla usługi Picasa - zarówno sieciowych albumów, jak i desktopowej aplikacji.

Zmiany zaczną obowiązywać od przyszłego miesiąca. Dokładnie 15 marca Google przestanie wspierać desktopową aplikację Picasa. Od tego momentu nie otrzyma ona nowych funkcji ani poprawek znanych błędów.

Warto jednak zaznaczyć, że osoby, które do tego czasu pobiorą aplikację, będą mogły z niej nadal korzystać bez przeszkód. Nie wymaga ona bowiem stałego połączenia z siecią do poprawnego działania.

To jednak nie koniec zmian. Google zamierza również zakończyć wsparcie Picasa Web Albums. Nastąpi to 1 maja. Od tego momentu użytkownicy nie będą mogli tworzyć nowych albumów ani wgrywać zdjęć do usługi. Dostęp do już istniejących materiałów będzie jednak możliwy.

Google wyjaśnia również, że wszystkie zdjęcia z Picasa Web Albums zostaną automatyczne przeniesione do Google Photos, czyli stosunkowo nowej usługi amerykańskiego giganta. To właśnie na niej Google będzie się teraz skupiać, wprowadzając nowe funkcje.

Źródło: Google