Instalki.pl » Aktualności » Software » Moto X Play i Moto G 3. Gen otrzymują Androida 6.0 Marshmallow
Piątek, 12 Luty 2016 10:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
marshmallow lenovo
Lenovo aktualizuje kolejne smartfony.

Lenovo poinformowało, że jeszcze dzisiaj w Polsce powinna rozpocząć się aktualizacja Moto X Play do Androida 6.0 Marshmallow. Producent zapewnia również, że na dniach nowy system powinien zacząć się pojawiać na Moto G trzeciej generacji. W rzeczywistości aktualizacja już się rozpoczęła - zainstalowaliśmy ją na niebrandowanym egzemplarzu pochodzącym z polskiej dystrybucji.


Co nowego czeka na posiadaczy Moto X Play i Moto G 3. Gen? Przede wszystkim tryb Doze, który pozwala na efektywniejsze zarządzanie energią poprzez zawieszanie pracy aplikacji, gdy ta nie jest aktywnie używana.

Pojawiła się również funkcja Now on Tap. Po naciśnięciu przycisku Home i wyświetleniu czegoś na ekranie Google Now przeskanuje treści, a następnie zaoferuje więcej informacji na wybrane tematy. Dzięki temu możemy szybciej zgłębić interesujące nas zagadnienie.

Android 6.0 Marshmallow wprowadza także zmiany w sposobie wykorzystania karty microSD. Po aktualizacji można ją sformatować i zaszyfrować, by używać dokładnie tak samo, jak pamięć wewnętrzną smartfona. Dzięki temu otrzymujemy do dyspozycji jedną wspólną przestrzeń na aplikacje, gry i pliki.

android marshmallow moto x playAndroid 6.0 Marshmallow na Moto X Play

Nowa wersja systemu zmienia sposób zarządzania uprawnieniami. Aplikacje zaprojektowane pod nowy system będą prosić o konkretne uprawnienie tylko w momencie, gdy będą chciały z niego skorzystać. Uprawnienia można ponadto w dowolnej chwili modyfikować.

Aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow na Moto X Play powinna być już dostępna. Jeżeli nie otrzymaliśmy powiadomienia, wystarczy przejść do ustawień i sprawdzić dostępność ręcznie. W przypadku Moto G producent podaje, że paczka plików zostanie udostępniona na dniach, jednak niektóre urządzenia już teraz otrzymały aktualizację.

Źródło: Lenovo