Instalki.pl » Aktualności » Software » Z Mozilli Firefox zniknie grupowanie kart
Środa, 10 Luty 2016 11:29, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Firefox logo
Programiści pozbywają się kolejnej funkcji.

Mozilla kontynuuje proces odchudzania swojej przeglądarki. Tym razem poinformowała, że wraz z wersją 45 z Firefoksa zniknie funkcja grupowania kart. Twórcy wyjaśniają, że dzięki temu będą mogli w łatwiejszy sposób usprawniać swoją przeglądarkę.

Po aktualizacji do wersji 45 użytkownik zostanie poinformowany, że grupowanie kart nie jest już dostępne. Stworzone dotychczas grupy zostaną natomiast jednorazowo zapisane w formie zakładek.

Internauci mają jednak alternatywę w postaci specjalnego dodatku do przeglądarki. Po jego zainstalowaniu funkcja będzie ponownie dostępna. Rozszerzenie oferuje identyczne możliwości, jak natywne rozwiązanie przeglądarki. Korzysta nawet z tego samego kodu źródłowego.

Jeżeli rozszerzenie zainstalujemy przed aktualizacją przeglądarki do nowej wersji, grupy zostaną automatycznie przeniesione i nie zauważymy większych zmian. Tab Groups można pobrać ze strony Mozilli.

grupowanie kart firefox
Grupowanie kart w Mozilli Firefox

Jak zatem widać, deweloperzy kontynuują odchudzanie przeglądarki, by w natywnej postaci była jeszcze szybsza i oferowała wyłącznie najbardziej podstawowe możliwości. Resztę będzie można doinstalować za pomocą dodatków.

Źródło: Mozilla