Instalki.pl » Aktualności » Software » W Windows 10 pojawi się więcej bloatware'u
Piątek, 29 Styczeń 2016 10:57, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 10 notebook

Microsoft dodaje do systemu kolejne aplikacje.

Windows 10 posiada sporo domyślnych aplikacji służących np. do odtwarzania muzyki czy filmów. Oprócz tego Microsoft zaczął też instalować pozycje zewnętrznych firm w ramach umów marketingowych. W taki sposób na komputery użytkowników trafiła między innymi Candy Crash Saga.

Jak się okazuje, to nie koniec bloatware'u, który jest efektem podpisanych przez Microsoft umów. Następną aplikacją, która będzie preinstalowana w Windows 10, jest TripAdvisor.

TripAdvisor to jedna z największych stron podróżniczych na świecie. Właściciele serwisu posiadają również aplikacje na wszystkie popularne platformy. Z oficjalnej informacji prasowej dowiadujemy się, że TripAdvisor trafi do „milionów użytkowników Windows 10”. Aplikacja pojawi się na kompatybilnych urządzeniach w 2016 roku.

Jak zatem widać, Microsoft rozpoczyna proces spieniężania swojego produktu, który obecnie jest oferowany większości użytkownikom całkowicie za darmo.

Czy w przyszłości w Dziesiątce pojawi się jeszcze więcej preinstalowanych aplikacji od zewnętrznych deweloperów? Tego nie wiadomo.

Źródło: Softpedia