Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft udostępnia kolejny testowy build Windows 10
Piątek, 22 Styczeń 2016 12:16, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 10

Dla osób zapisanych do programu Windows Insider.

Microsoft w ubiegłym roku obiecał, że od stycznia będzie znacznie częściej wypuszczał nowe wersje testowe systemu Windows 10. Właśnie ukazał się kolejny build o numerach 11102, jednak nie wnosi on zbyt wiele nowości.

Zmiany można zauważyć wyłącznie w przeglądarce Microsoft Edge. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na przycisk „Wstecz” lub „Dalej” wyświetli się lista ostatnio otwartych stron internetowych, do których możemy szybko przejść.

Windows 10 Microsoft EdgeNowe menu w Microsoft Edge

Na tym koniec nowości w buildzie 11102. Warto jednak odnotować, że Microsoft wymienia dość sporo znanych błędów tej wersji, które są związane przede wszystkim z grami. Niektóre tytuły mogą się bowiem zawieszać podczas przejścia z trybu pełnoekranowego do okna. Usterka dotyczy Wiedźmina 3, Fallouta 4, Tomb Raidera, Assassin's Creed czy Metal Gear Solid V. Obecnie nie ma rozwiązania problemu, jeżeli zatem jesteście graczami, nie radzimy instalować tej wersji systemu.

Problemy dotyczą również funkcjonowania bezprzewodowych kart sieciowych. W niektórych przypadkach przestają one po prostu działać i wymagana jest reinstalacja sterowników.

Windows 10 build 11102 jest dostępny dla uczestników Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji. Znajdują się tam najnowsze, aczkolwiek najbardziej niedopracowane wersje systemu.

Źródło: PC World