Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify z sukcesami w 2015 roku
Poniedziałek, 11 Styczeń 2016 14:51, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Spotify

Druga połowa 2015 roku najlepszym okresem w historii firmy.

W związku z ostatnią informacją Apple na temat 10 mln aktywnych subskrybentów usługi Apple Music serwis Business Insider postanowił skontaktować się z szefem Spotify. Daniel Ek w krótkim stwierdzeniu wyjaśnił, że druga połowa 2015 roku była dla Spotify najlepszym okresem w historii firmy.

Oznacza to, że ostatnich sześciu miesiącach Spotify zyskiwało nowych płacących użytkowników znacznie szybciej, niż wcześniej. Obecnie nie wiemy, jak duża jest ta liczba, ale można się pokusić o małe wyliczenia.

Ostatnia liczba płacących subskrybentów Spotify została ogłoszona w czerwcu 2015. Było to 20 mln użytkowników. Wiemy również, że liczba ta w 2014 roku wynosiła o połowę mniej, czyli 10 mln. Jeżeli natomiast w drugiej połowie 2015 roku płacących osób przybywało w jeszcze szybszym tempie, spokojnie można założyć, że Spotify zyskało przynajmniej 5 mln kont premium.

Obecna liczba płacących osób może zatem oscylować w granicach 25-30 mln. To znacznie więcej, niż w przypadku Apple Music choć należy pamiętać, że usługa z logiem nadgryzionego jabłka jest obecna na rynku od zaledwie kilku miesięcy.

Źródło: Business Insider