Instalki.pl » Aktualności » Software » Cyanogen OS 12.1.1 integruje Cortanę z systemem
Czwartek, 07 Styczeń 2016 15:34, Wpisany przez Wojtek Onyśków
cortana cyanogen os
Wirtualna asystentka zawitała do popularnej modyfikacji Androida.

Cyanogen poinformował na swoim blogu, że w systemie Cyanogen OS pojawiła się wirtualna asystentka Cortana. To usługa Microsoftu, która jest znana przede wszystkim z Windows Phone, choć działa również na urządzeniach z Androidem, iOS, a także w Windows 10.

Integracja w Cyanogen OS 12.1.1 oznacza, że korzystanie z jej funkcji będzie jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wypowiedzieć „Hey, Cortana”, by wirtualna asystentka zaczęła nasłuchiwanie poleceń. Z tego miejsca można ją zapytać o wiele rzeczy, wysłać SMS-a, zaplanować spotkanie czy też alarm. Cortana potrafi także wyciszać telefon, restartować system czy nawet go wyłączać.

Użytkowanie Cortany jest podobne do funkcji Google Now. W tym drugim przypadku wypowiedzieć należy jednak „OK, Google”. Co ważne, twórcy zostawiają dowolność wyboru. Użytkownicy mogą korzystać z Cortany lub Google Now, ustawiając asystenta w opcjach.

Cortana pojawi się wyłącznie na urządzeniach, które są sprzedawane z systemem Cyanogen OS. Jest nim między innymi OnePlus One. Integracja nie dotyczy ROM-ów, które każdy posiadacz smartfona może wgrać na własną rękę.

Źródło: Cyanogen