Instalki.pl » Aktualności » Software » 15 najchętniej pobieranych programów w 2015 roku
Czwartek, 31 Grudzień 2015 15:17, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Instalki tapetaProgramy, które najchętniej pobieraliście w ostatnich 12 miesiącach.

Koniec roku to czas podsumowań. Z tego względu postanowiliśmy wyszczególnić 15 programów z naszej bazy, które cieszyły się wśród odwiedzających największym zainteresowaniem. Jak widać na poniższej liście, są to zróżnicowane pozycje, wśród których znalazły się zarówno aplikacje użytkowe, klienty sieci Torrent, jak również przeglądarki internetowe.

15. Winamp

winampW pierwszej piętnastce znalazł się między innymi Winamp. Programu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych, który mimo ostatnich problemów wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.

14. Nero Free

neroNa czternastym miejscu uplasował się Nero Free, czyli darmowy program do nagrywania płyt. Jak widać, pomimo rosnącej popularności dysków sieciowych i pamięci flash, spora część naszych użytkowników wciąż przechowuje dane na klasycznych nośnikach, takich jak płyty CD i DVD.

13. PowerPoint 2013

PowerPointNa kolejnym miejscu znalazł się PowerPoint 2013. To aplikacja Microsoftu służąca do tworzenia prezentacji multimedialnych. Oprogramowanie charakteryzuje się dużym stopnień zaawansowania, dlatego też cieszy się zainteresowaniem wśród użytkowników.

12. TeamSpeak

teamspeakDwunaste miejsce jest okupowane przez TeamSpeak. Stosunkowo popularny komunikator jest idealną propozycją dla graczy, którzy podczas rozgrywki chcą się komunikować ze znajomymi. Program umożliwia zarówno rozmowy głosowe, jak i możliwość wysyłania komunikatów tekstowych.

11. Skype

skypeNa jedenastej pozycji znalazł się Skype, czyli komunikator rozwijany przez Microsoft. Aplikacja cieszy się popularnością dzięki prostemu interfejsowi i dużym możliwościom. Za pomocą programu możemy prowadzić rozmowy głosowe i wideo. Wysyłać można także klasyczne wiadomości tekstowe, wraz ze zdjęciami czy innymi plikami.

10. OpenOffice

open officePierwszą dziesiątkę otwiera OpenOffice, czyli darmowy pakiet biurowy, który z powodzeniem może nam zastąpić płatnego MS Office. Oprogramowanie zawiera wszystkie popularne moduły - edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, tworzenie prezentacji, bazy danych, formuły matematyczne oraz edytor graficzny.

9. Adobe Flash Player

flash playerChoć Flash powoli się kończy, a kolejni deweloperzy przechodzą na HTML5, wciąż jest to jeden z niezbędnych komponentów do wygodnego przeglądania internetu i korzystania z aplikacji. Dlatego nie dziwi wysoka pozycja Adobe Flash Playera w naszym rankingu.

8. Hamachi

hamachiNa ósmym miejscu ponownie program związany z grami komputerowymi. Za pomocą Hamachi użytkownicy mogą tworzyć prywatne sieci, które przez system są traktowane jako sieci lokalne. Dzięki temu rozwiązaniu w wygodny sposób można grać ze znajomymi w różnorodne, nierzadko starsze gry.

7. AdwCleaner

adwcleanerRównie często nasi użytkownicy pobierali AdwCleaner, czyli narzędzie do usuwania szkodników z systemu operacyjnego. Dzięki temu programowi pozbędziemy się wirusów, jak również uciążliwych dodatków do przeglądarek internetowych. AdwCleaner to nieoceniona pomoc, gdy nasz system zachowuje się podejrzanie.

6. WinRAR

winrarNa szóstym miejscu uplasował się WinRAR, czyli aplikacja archiwizująca. Za pomocą tego narzędzia możemy rozpakowywać archiwa, jak również tworzyć zabezpieczone paczki plików. Możliwości programu są duże, dlatego też cieszy się on niesłabnącą popularnością.

5. CCleaner

ccleanerPiąte miejsce to program służący do czyszczenia i konserwacji systemu. CCleaner to znakomita pomoc podczas oczyszczania dysku ze zbędnych śmieci. Dzięki aplikacji zwolnimy dodatkową przestrzeń na naszym dysku i zadbamy o szybsze działanie Windowsa.

4. Mozilla Firefox

FirefoxZaraz za podium znajdziemy produkt Mozilli. Firefox to jedna z ulubionych przeglądarek internetowych Polaków. Zapewnia szybkie i komfortowe przeglądanie internetu, a ponadto oferuje dostęp do szerokiej gamy wtyczek, które poszerzają jej możliwości.

3. Google Chrome

ChromeBył Firefox, musi być i Chrome. Produkt Google jest trzecim pod względem popularności programem w naszej bazie plików. Przeglądarka ta charakteryzuje się szybkim działaniem i wygodną integracją z innymi usługami Google.

2. uTorrent

utorrentZaszczytne drugie miejsce przypadło aplikacji uTorrent, czyli narzędziu służącemu do pobierania plików torrent. To jeden z najbardziej znanych programów w swojej kategorii, dlatego też nie dziwi jego wysoka pozycja.

1. DAEMON Tools Lite

daemon toolsI tym samym dotarliśmy do pierwszego miejsca. Najchętniej pobieranym przez naszych użytkowników programem jest DAEMON Tools Lite, czyli narzędzie służące do emulacji wirtualnych napędów płyt CD, DVD i Blu-Ray.