Instalki.pl » Aktualności » Software » Google testuje system logowania bez hasła
Środa, 23 Grudzień 2015 10:34, Wpisany przez Maciej Dobrowolski
Google logowanie
Zapamiętywanie haseł przechodzi do lamusa?

Amerykański gigant potwierdził, iż od pewnego czasu pracuje nad systemem logowania, który będzie oparty na innych zasadach niż wpisanie hasła. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, wielu użytkowników, przy dużej liczbie usług, ma problemy z zapamiętywaniem haseł. Część z nich, aby ułatwić sobie zadanie, korzysta ze zbyt prostych odpowiedzi lub fraz typu „12345”. Google zamierza, więc ułatwić ludziom życie i znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Wedle ostatnich doniesień, nowy system trafił już do niewielkiej grupy testerów. Na czym polega? Zamiast wpisywać tradycyjnie adres email i hasło, będziemy podawać sam email. Google prześle wtedy na nasz smartfon specjalny kod liczbowy oraz zapytanie czy chcemy zalogować się do danej usługi. Jeśli odpowiemy tak, będziemy musieli wpisać kod i system dopiero wtedy nas zaloguje. Choć być może przy opisie brzmi to na długi proces, Google zapewnia, że wszystko będzie odbywało się bardzo sprawnie.

Prace testowe trwają na razie na systemie iOS oraz Android. Firma twierdzi, iż jeśli ktoś będzie preferował tradycyjne wpisywanie hasła, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystał ze starego rozwiązania. Kiedy będzie mogli skorzystać z bezhasłowego logowania? Na razie musimy poczekać na zakończenie testów.

google logowanie

Źródło/Zdjęcia: PCMag