Instalki.pl » Aktualności » Software » Lollipop zainstalowany na niemal 30% urządzeń z Androidem
Środa, 09 Grudzień 2015 10:29, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android-lollipop
Marshmallow wciąż niezauważalny.

Google podało najnowsze statystyki popularności poszczególnych wersji Androida. Marshmallow, czyli najmłodszy z Androidów, wciąż jest niezauważalny. Zainstalowano go na zaledwie 0,5% wszystkich urządzeń.

Znacznie lepiej radzi sobie nieco starszy Lollipop, który powoli przejmuje pałeczkę od KitKata. Obecnie „lizak” jest zainstalowany na 29,5% wszystkich urządzeń z Androidem. Miesiąc temu było to 25,6%, zatem wzrost jest przyzwoity.

Największym zasięgiem wciąż może się pochwalić KitKat. Obecnie funkcjonuje on na 36,6% urządzeń, a miesiąc temu było to 37,8%. A to oznacza, że część producentów wydała w tym czasie aktualizację do Lollipopa.

android fragmentacja grudzienFragmentacja Androida - stan na 7 grudnia

Następny w kolejce jest Jelly Bean z wynikiem 26,9%. System w przeciągu miesiąca stracił 2,1 p.p. Nieco mniej popularne są jeszcze starsze wersje - Ice Cream Sandwich (2,9%), Gingerbread (3,4%) oraz Froyo (0,2%).

Zauważyć można pewien trend. Starsze wersje Androida tracą na popularności, a nowsze zyskują kolejnych użytkowników. Tragicznie sytuacja wygląda wyłącznie w przypadku najnowszego Androida Marshmallow, który obecnie nie zdobył zbyt dużej publiki. Oczywiście jest to efekt braku stosownej aktualizacji dla dużej liczby urządzeń.

Źródło: Google